2024.07.12.

Búcsúzunk Dr. Herman Sándortól

Mély fájdalommal búcsúzik a Magyar Kolping Szövetség a Magyarországi Kolping Mozgalom újjáalakulásának és pécsi Kolping családok megalakításának jelentős személyiségétől, dr. Herman Sándortól. Sándor kezdetektől a Pius Kolping Család tagja, valamint a Pécsi Koping-Ház Egyesület magalapítója és haláláig ügyvezető elnöke volt. Emellett aktív szerepet vállalt a Kékesdi Szent Mihály Kolping Család megalapításában is. Közreműködött a tartós partnerkapcsolat kialakításán az Augsburgi Egyházmegyei Kolping Szövetséggel, és meghatározó szerepe volt az alsópáhoki Kolping Hotel megalapításában is, melynek 1996 és 2006 között Baldauf Csaba és Werner Moritz mellett ügyvezetője is volt. Nyugodjék békében!

A PTE-KTK saját halottjának tekinti dr. Herman Sándort, az alábbi linkre kattintva olvasható a kar búcsúztatója:

A particédula ide kattintva tekinthető meg!